h Dolar 7,3768 %0.24
h Euro 8,9872 %0.24
h Bitcoin 351405 %-3.22702
h Ethereum 10987.79 %-5.88996
a

YETENEK AVCILARI PROJESİ

ad826x90
ad826x90

Yetenek AVCILARI İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen özel yetenekli bireylerin özel eğitim ortamları ile desteklenmesini sağlayan bir eğitim projesidir.

Özel yetenekli çocukların eğitimine önem veren Avcılar Kaymakamlığı tarafından yürütülen İSTKA tarafından desteklenen; Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Avcılar Halk Eğitim Merkezi ve Muallim ve Eğitime Hizmet Derneği (MEH-DER) ortaklığıyla “Yetenek AVCILARI” Projesi 2018 Ekim ayı itibari ile uygulanmaya başlandı.

Bu bağlamda Avcılar’da bulunan ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören 7-14 yaş arası öğrencilerden, özel yetenekleri dolayısıyla destek eğitim ihtiyaçları bulunan ve gereksinimlerine uygun eğitime erişimde sorun yaşayan çocukların kendi yetenek ve becerilerine uygun şekilde eğitimlerini sağlamak amacıyla 12 ilkokulda destek eğitim odaları (DEO) ve 6 ortaokul bünyesinde de farklı temalarda yaratıcılık atölyeleri açılarak, bu özel yetenekli çocukların ihtiyaç duyduğu gerekli eğitim ve altyapı hizmetleri sağlanmıştır.

Faaliyetlerimiz Proje kapsamında toplumun özel yetenekliler hakkında bilinçlenmesi, ebeveynlerin farkındalığının artması, öğretmen ve öğrenciler için eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

ad826x90

➢ İlçedeki 12 ilkokulda destek eğitim odaları ve 6 ortaokulda yaratıcılık atölyeleri kurulmuştur.

➢ Yaratıcılık atölyeleri kapsamında Ahşap Atölyesi, Akıl-Fikir Atölyesi, Astronomi Atölyesi, Yazarlık-Liderlik Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik ve ritim Atölyeleri açılmıştır.

➢ 45 rehber öğretmenimize yönelik 30 saatlik özel yetenekli öğrenciyi keşfetme ve ebeveyn danışmanlık eğitimi verildi.

➢ İlçedeki okullarda görev yapan 1200 öğretmene özel yetenekli bireyler ile ilgili farkındalık eğitimleri verilmiştir.

➢ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknokent Avcılar kampüsü bünyesinde özel yetenekli öğrencilerimize yönelik Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi kuruldu.

➢ Farklı branşlarda toplam 175 öğretmenimize 50 saatlik destek eğitim odası uzmanlık eğitimi, 90 öğretmene 6 farklı tematik konuda 40 saatlik yaratıcılık atölyesi uzmanlık eğitimleri ve özel yetenekli bireyler ile ilgili eğitmenlik eğitimi verilmiştir.

➢ Özel yetenekli bireylerin ebeveynlerine yönelik farkındalık ve destekleme eğitimleri verilmiştir.

➢ Özel yetenekli bireylere yönelik modüler eğitim içerikleri oluşturulmuş ve ebeveynlere yönelik farkındalık ve destekleme eğitimleri verilmiştir.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

FUTBOLUN SOL AYAĞI “ROBERTO CARLOS”

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.