h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 501,08 %0,37%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 402144 %-4.25452
a

YAZ TATİLİ KISALACAK

ad826x90

Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek ve yaz döneminde telafi eğitimi verilecek.

Salgın hastalık koronavirüs nedeniyle eğitimlerine evden devam eden öğrencilerin durumuyla ilgili Meclis’te düzenleme yapıldı.

Yazın Telafi Edilecek

Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan değişikliğe göre; ülke genelinde tüm hayatı etkileyen salgın hastalık durumlarında eğitim öğretim faaliyetlerinin 2 haftadan fazla süreyle yapılamaması halinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından telafi eğitim programı hazırlanacak.

ad826x90

Bu durumda Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin izin süresini kısa tutabilecek. Ancak öğretmenlerin tatili 1 aydan az olmayacak.

Meclis’ten geçen bu düzenlemeyle birlikte yaz aylarında telafi eğitimin yapılmasının önü açıldı.

“YAZ TATİLİ KALKMAYACAK”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından, “TBMM’de kabul edilen ‘Telafi eğitimi düzenlemesi’ kısmi ve hızlandırılmış bir ‘telafi’ sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Ailelere Çocuk Dostu Kitap Önerileri

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.