h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 501,08 %0,37%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 402382 %-5.04488
a

TÜRK HAVA KUVVETLERİ 109 YAŞINDA

ad826x90

01 Haziran 1911’de kurulan Türk Hava Kuvvetleri; bugün 109 yaşında.

Milli Savunma Bakanlığı yıldönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı. bunun yanı sıra Aselsan da sosyal medya hesapları üzerinden Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunu kutladı.

MSB:

Hava Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

ad826x90

Değerli Mesai ve Silah Arkadaşlarım,

Askerî havacılık alanında bir asrı aşan tecrübesi, nitelikli personeli, modern teknolojisi ve üstün başarılarıyla göğsümüzü kabartan, asil milletimizin semalardaki gururu ve çelikleşmiş ifadesi olan Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 109’uncu yılını coşku ve heyecan içinde kutluyoruz.

Risk, tehdit ve tehlikelerin arttığı, her alanda büyük değişimlerin ve dönüşümlerin yaşandığı günümüzde, özellikle yakın çevremizde yaşanan krizler; etkin, caydırıcı ve saygın bir Silahlı Kuvvetlere sahip olmayı zorunlu kılmaktadır. Bu nitelikleri haiz silahlı kuvvetler için de güçlü kara, deniz, hava ve uzay gücü şarttır.

01 Haziran 1911’de kurulan Türk Hava Kuvvetleri; “İstikbal göklerdedir.” sözünden aldığı ilhamla kendisini sürekli geliştirerek bugünkü üstün hava teknolojisine kavuşmuş ve bu ileri teknolojiyi kullanma kabiliyetine sahip, yüksek eğitimli, nitelikli personeliyle dünyanın önde gelen Hava Kuvvetleri arasındaki saygın yerini almıştır.

Hava Kuvvetlerimiz, yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer unsurları ile uyum içerisinde çalışarak ve sahip olduğu eşsiz yetenekleri kullanarak büyük başarılar elde edilmesine önemli katkıda bulunmuştur, bulunmaktadır.

Türk Hava Kuvvetleri terörle mücadele harekâtındaki görevlerinin yanı sıra uluslararası alanda üstlendiği barışa destek faaliyetleri kapsamındaki görevleri de başarıyla yerine getirmekte ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 109’uncu yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın ve asil milletimizin huzuru ve güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ başta olmak üzere, Hava Kuvvetlerimizin bugünkü seviyeye ulaşmasında büyük katkıları olan muvazzaf ve emekli tüm personelini ve onlara daima destek olan kıymetli aile fertlerini gönülden kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” mesajını paylaştı.

Aselsan ise paylaştığı bir resim ile birlikte; ” İstikbal Göklerdedir! Türk Hava Kuvvetlerinin 109. yıl dönümü kutlu olsun. #TürkHavaKuvvetleri
” mesajını paylaştı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ESENYURT’TA AĞAÇLAR BUDANIYOR

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.