h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 506,67 %-1,50%
h Tam Altın 8.117,81 %-1,20%
h Bitcoin 298161 %-3.88793
a

TBB VE MB TOPLANTI YAPTI

ad826x90

Döviz kurları ve altındaki yükselişin devam etmesinin ardından Merkez Bankası ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştiren Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından görüşmeyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Merkez Bankası Başkanı’nın önümüzdeki dönem piyasa fonlamasına ilişkin bilgi verdiği ifade edildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Ekonomide normalleşme değerlendirme toplantısı hakkında Kamuoyu Duyurusu 7 Ağustos 2020 Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) ev sahipliğinde, 6 Ağustos 2020 tarihinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Sayın Murat Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Aydın ile TBB Yönetim Kurulu Üyesi bazı bankaların genel müdürleri toplantı için bir araya gelmiştir.

ad826x90

“Büyümenin istikrar içinde sürdürülmesi ve ekonomik faaliyetin finansmanına bankacılık sektörünün sağlıklı olarak katkı vermeye devam etmesi amacıyla gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda katılımcılar işbirliği mesajı vermiştir.

“Toplantıda güçlü koordinasyon, yakın iletişim ve pozitif katkı yaklaşımıyla piyasalardaki gelişmeler ve normalleşme dönemine ilişkin ilgili kurumlar tarafından alınmakta olan kararlar değerlendirilmiştir. Banka genel müdürlerinin görüş ve düşüncelerini dile getirdiği bölümün ardından, TCMB Başkanı Sayın Uysal önümüzdeki dönemde likidite yönetimi ve fonlama politikasına yönelik bilgilendirmede bulundu.

“BDDK Başkanı Sayın Akben salgın döneminde devreye alınan düzenlemelerin etkilerine ve normalleşme dönemine ilişkin düşünülen politikalara yönelik değerlendirmeler yaptı. Bilgilerinize sunulur.

“Saygılarımızla, Türkiye Bankalar Birliği”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hiroşima, ‘yanlışı tekrar etmeme’ kararlılığımızın nişanesi olmalı”

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.