h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 489,82 %0,16%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 469535 %0.7809
a

TAKSİLERE KORONAVİRÜS AYARI

ad826x90

İstanbul, İzmir ve Ankara’da plakaların sonuna göre, Ticari taksilere koronavirüs kısıtlaması getirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, 81 ilin valiliğine salgın hastalık koronavirüs tedbirleri kapsamında taksilerle ilgili yeni bir genelge daha gönderildi.

Genelgede, virüsün yayılmasının önüne geçilmesinin en etkili yolunun sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak, sosyal izolasyonun sağlanması olduğu dile getirildi. Sosyal izolasyonun sağlanmadığı hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksiniminin yükseldiği vurgulanan genelgede, bunun da vatandaşların yaşamlarını yitirme riskiyle toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olabileceği ifade edildi.

Genelgeye göre alınan tedbirler;

ad826x90

30 Mart Pazartesi saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek. Birinci gün olan 30 Mart Pazartesi saat 00.01’den 30 Mart pazartesi saat 24.00’e kadar plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek.

Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek. İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerimizde de konu valiler tarafından değerlendirilerek ihtiyaç duyulması halinde belirtilen kapsamda kararlar alınarak uygulanabilecek.” şeklinde sıralandı.


ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YOZGAT’TA BİR KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.