h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 495,59 %-0,30%
h Tam Altın 7.964,86 %0,15%
h Bitcoin 311086 %-4.89349
a
  • Birsen Haber
  • Gündem
  • Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonlarında 31 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonlarında 31 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

ad826x90

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kurmaylarıyla Hakkâri’nin Yüksekova İlçesindeki 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığında inceleme ve denetlemede bulundu. Akar açıklamasında 31 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini aktardı.

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının şu ana kadar çok başarılı bir şekilde devam ettiğini bildiren Bakan Akar, şunları kaydetti:

 
TERÖRİSTLER BÜYÜK ZAYİAT VERDİ

Bakan Akar, şöyle konuştu:

ad826x90

“Şu anda Irak’ın kuzeyinde belli yerlerde bunları varlıklarını sürdürmeye çalıştıklarını biliyoruz. Bunları oradan da söküp atacağız inşallah. 23 Nisan saat 17.40’tan itibaren topçularımızın başlattığı atışlarla Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başlamış bulunuyor. Bu operasyonlar sonuna kadar devam edecek. Faaliyetlerimiz planlandığı şekilde sürüyor. Şu ana kadar kara ateş destek vasıtalarımızla toplam 1.132 hedef ateş altına alındı. Hava Kuvvetlerimiz de bir bütün olarak büyük bir başarı gösterip, toplam 120 hedefi etki altına aldılar. Bunlarla birlikte teröristlerin büyük zayiat verdiğini değerlendiriyoruz.

Şu ana kadar Hava Kuvvetlerimizin, topçularımızın açtığı ateş sonucu ne kadar teröristin etkisiz hâle geldiğini bizim görmemiz mümkün olmamakla birlikte, bizzat kara unsurlarımız tarafından, komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 31’dir. Bu arada maalesef 6 arkadaşımız yaralandı. Bu arkadaşlarımızın tedavisi için devletimiz seferber olmuş durumda.”
 
MÜCADELEMİZ PKK BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM TERÖRİSTLERE KARŞI 
 
Operasyonlarda SİHA, İHA ve silahlı helikopterlerin de kullanıldığını vurgulayan Bakan Akar, her unsurun görevini etkin ve başarılı bir şekilde yerine getirdiğini kaydetti.
Komandoların araziden sızma yöntemiyle bölgeyi kontrol altına aldığını bildiren Bakan Akar, tüm faaliyetler sırasında başta mühimmat olmak üzere bütün araç ve gerecin yerli ve millî olmasına gayret gösterdiklerini söyledi.
Bakan Akar, operasyonun başarılı olması için her türlü gayreti gösterirken, Mehmetçiğin rahatı ve güveni için yapılması gerekenlerin de ayrıntılı biçimde planlandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

 
BU AMERİKALILARIN KENDİ BELGELERİNİ İNKÂR ETMESİDİR 
 
Bakan Akar, Türkiye ile ilgili son zamanlarda yurt içi ve dışından çeşitli manipülasyonların yapıldığını ifade ederek “soykırım” adı altında gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan, tarihî bir olayın çarpıtılması suretiyle birtakım iddialar peşinde koşanların olduğunu söyledi.
İddiaların son derece yersiz, asılsız, hiçbir temeli ve gerçekle alakası bulunmayan konular olduğunu vurgulayan Bakan Akar, şöyle konuştu:

“Bu işin sadece ilim adamlarına, bilim insanlarına, tarihçilere ait olduğunu, bunların siyasi karar konusu olmadığını, siyasi kararlar ne olursa olsun gerçekleri değiştiremeyeceğini, siyasi kararlarla birtakım lobiler iki kere ikinin beş olmadığını herkesin bilmesi lazım. Durumumuz çok açık. Bizim bu konudaki tutum ve durumumuzu herkesin bilmesi lazım. Yüz yıllarca birlikte güven ve refah içerisinde yaşayan ve hâlâ birlikte yaşama iradesine sahip olan Türk ve Ermeni toplumlarının bir şekilde ilişkilerini soykırım olarak nitelemek gerçeğe ayrıkıdır, gaflettir, cehalettir, gerçeğin ve geleceğin tahribidir. Özellikle de bu konuyla alakalı olarak bu Amerikalıların kendi belgelerini, kendi imzalarını reddetmesidir, inkar etmesidir. Bu hiçbir şekilde olmayan bir konudur. Bununla ilgili mücadelemiz sonunda kadar devam edecek. Bu konuda bilim insanlarımızın çalışmalarıyla bunun aydınlığa kavuşacağını ve asil milletimizin haklı ve saygın yerini alacağını söylemek istiyorum.”
 
TSK MİLLETİN EMRİNDE, GÖREVİNİN BAŞINDA 
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Anayasa ve yasalar çerçevesinde vazifesine yoğunlaştığını vurgulayan Bakan Akar, şunları söyledi:

“Yasalar ve Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda bize verilen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sıralı amir ve komutanların emir ve komutası esastır. Bu emir ve komuta zinciri içerisinde herkes görevini en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacaktır. Bundan da hiçbir şüphemiz yok. Türk Silahlı Kuvvetleri milletin emrinde, görevinin başında.

Bizim işimiz gücümüz; asil milletimizin ve vatanımızın kara, deniz ve havada savunulmasıdır. Milletimizin egemenliğidir, bağımsızlığıdır. Bunun için ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla görevimizi bugüne kadar yaptık, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla yapmaya devam edeceğiz.”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BABA OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.