h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 495,59 %-0,30%
h Tam Altın 7.964,86 %0,15%
h Bitcoin 312379 %-6.0709
a

ÖZEL ÇOCUKLAR & “DOWN SENDROMU”

ad826x90

Normal insanlarda 23 kromozom anneden, 23 kromozom da babadan olmak üzere toplam 46 kromozom vardır. Down Sendromlular da 21. kromozomdan 3 tane bulunmaktadır. 3.ayın 21’inde Farkındalık Günü olarak anlam kazanmasının nedeni bundan dolayıdır.


Down Sendromlu çocuklar hem dış görünüşlerinden hem de kişilik özelliklerinden dolayı öyle sevimlidirler ki bu çocuklarla çalışmak çok zevklidir. Çok sempatiktirler. Zaten hiçbir zaman kötü birşey düşünemezler. Bu özel çocuklar karşısındaki kişinin ilgi ve sevgisini görüp hissederse tüm dünya onundur artık. İlgi ve sevgi gösteren kişileri asla unutmazlar. Onlara çok bağlı kalırlar. İlgi ve sevgi olmak koşuluyla bu özel çocuklar çok yol katlederler. Okuma yazmayı bile çok rahat öğrenebilirler. Aileye fazla bağlı kalmadan gün içersindeki faliyetleri diğer bireyler gibi sürdürebilirler. Yaşam sevinci çok yüksektir o yüzden ilgi duyduğu alanda kendilerini çok geliştirirler. Ben de özel öğrenciler içersinde en çok zevk alarak çalıştığım grup bu tür çocuklardır. Keşke normal bireylerin kalpleri de, düşünceleri de bunlar gibi olsa. Hepimiz için gerekli olan şeyin SEVGİ olduğunu düşünüyorum.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP, BÜTÇE ÖNGÖRÜLENENİN İKİ KATI BORÇLANACAK!

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.