h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 510,72 %0,52%
h Tam Altın 8.186,05 %1,70%
h Bitcoin 352372 %3.7672
a
ad826x90

Okan mermer Pandemi, (koronavirüs) sonrasında İngilizce’nin önemine, ve İngilizce eğitiminin bu süreçten sonraki konumuna dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Mermer: “İngilizce öğrenmek isteyen bir kişinin ilk olarak neden İngilizce öğrenmek istediğini belirlemesi gereklidir. Buna kısaca motivasyon da diyebiliriz. Zira yabancı dil öğrenmek sabır ve zaman gerektiren bir süreçtir.Aynı zamanda sosyal yaşam bakımından eğlenceli bir aktivitedir.Eğitimi yarıda bırakmamak adına motivasyonun sürekli olarak canlı tutulması son derece önemlidir.” İfadelerine yer verdi.

British time dil okulları kurumsal iletişim direktörü Okan Mermer; Özellikle dünya olarak yaşadığımız Covid_19 salgının sona ereceği süreçten sonra bir çok özel ve kamu alanında çalışacak bireylerin çok daha kalifiye donanımlı bireyler statüsü getireceğinin bilinmesi gerektiğini istemekteyiz İfadelerini kullandı. Genç yönetici, İngilizce eğitimin önemi hakkında şunları dile getirdi: “İngilizce Halihazırda bu dönemde kısmi olarak vaktimiz olduğundan dolayı İngilizce eğitimimize ağırlık vermemiz gerekmektedir. Bu konuda akademik başarı hedeflenebileceği gibi iş hayatında kariyer de hedeflenebilir. Bunlardan farklı olarak kişisel tatmin de yabancı dil öğrenme motivasyonları arasında sayılabilir.
Motivasyonu iyi belirleyebilmek için öncelikle İngilizce eğitiminin önemi hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. İngilizce bir dünya dili olması hasebiyle önemlidir. Hemen hemen her alanda İngilizce kullanılması bunun bir göstergesidir. Ayrıca dünyanın en güçlü ülkeleri konumunda olan ABD ve İngiltere’nin İngilizce konuşuyor olması da oldukça önemlidir. Bu açılardan hem akademik hayatta hem de iş hayatında İngilizcenin önemi yadsınamazdır dünyamızı etkisi altına alan salgın hastalıktan sonra çok sağlam iskelet bir kariyer hedef planlarımız için İngilizce eğitimimize çok fazla önem vermeliyiz.”
Dedi.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PENÇE KAPLAN’DA İKİ ASKER ŞEHİT OLDU

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.