h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 489,76 %0,16%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 467954 %0.85292
a
  • Birsen Haber
  • Ekonomi
  • MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN BAŞLATILDI!

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN BAŞLATILDI!

ad826x90

“Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz”

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Ulusa Sesleniş” konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası başlattıklarını açıkladı. Erdoğan, kampanyaya yedi aylık maaşını bağışladığını açıkladı.

7 aylık maaşını kampanyaya bağışladı.


Her ilde ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardımların kendilerine sunulacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar aylık maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler.” dedi.

ad826x90


Çiftçilere destek olmak üzere 2020 yılı tarımsal desteklerinin yarıya yakınını bugüne kadar ödediklerini ve hububat ve sebze başta olmak üzere hemen tüm tarım ürünlerinin üretiminde kendi kendimize yeterlilik oranının yüzde 100’ün üzerinde olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu dönemde yoğun talebi olan bakliyat, makarna, temizlik malzemesi, yağ gibi ürünlerin üretimlerinde 3 katına varan artışlar sağladık. Gerekirse bu kapasiteleri çok daha fazla artırma imkanına sahibiz. Velhasıl aldığımız her tedbirle, devletimizin vatandaşının yanında olduğunu gösterdik. Sivil toplum kuruluşlarımızın da, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştığını biliyoruz.

Ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek.

Erdoğan: Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ başlatıyoruz. ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ DEVREYE GİRİYOR

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.