h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 506,67 %-1,50%
h Tam Altın 8.117,81 %-1,20%
h Bitcoin 293130 %-1.24909
a

MARMARA DENİZİ TEMİZLİĞİ İÇİN GENELGE GÖNDERİLDİ

ad826x90

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, müsilaj sorununun giderilmesi için Marmara Denizi’ne kıyısı olan 7 ilin valilik ve belediyelerine “Türkiye’nin en büyük deniz temizliği seferberliği”nin başlatılmasıyla ilgili genelge gönderdi.

Temizlik seferberliği 8 Haziran’da başlıyor

Genelgede, hazırlanan Marmara Denizi Eylem Planı’nın 6 Haziran’da kamuoyu ile paylaşıldığı bilgisi hatırlatılarak şöyle denildi:

“Söz konusu müsilajdan kaynaklanan kirliliğin 7 gün 24 saat esaslı çalışılarak deniz ortamından giderilmesi, toplanması ve yönetimine ilişkin 8 Haziran’da en büyük deniz temizliği seferberliği başlatılacaktır.

ad826x90

Bu çerçevede; Marmara Denizine kıyısı olan Valiliklerin koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı tüm Merkez, Bağlı ve Taşra Teşkilatları, Büyükşehir Belediyeleri, İl ve İlçe Belediyeleri ve Katı Atık Belediye Birlikleri, Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere ilgili tüm kurum/kuruluşlarca bu çalışmanın başlatılması ve tamamlanıncaya kadar koordineli bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir.”

Koordinasyon merkezi İstanbul’da

Genelgede yer alan bilgilere göre, çalışmaların takibi için İstanbul’da Koordinasyon ve Bilgilendirme Merkezi oluşturulacak.

İl bazındaki çalışmaların denetimini de Valiliklerde Valinin başkanlığında oluşturulacak Koordinasyon Merkezi yürütecek.

Deniz temizliği seferberliğine Marmara Denizi Eylem Planı’nda öngörülen eylemlerle ilgili tüm kurum/kuruluşlar ve Taşra Teşkilatları ile Yerel Yönetimler personel, makine, ekipman ve benzeri bütün imkanları ile çalışmalara destek verecek.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YARGININ BAĞIMSIZLIK VE TARAFSIZLIK VASIFLARINA ÖZENLE SAHİP ÇIKIYORUZ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.