h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 495,59 %-0,30%
h Tam Altın 7.964,86 %0,15%
h Bitcoin 312379 %-6.0709
a
  • Birsen Haber
  • Ekonomi
  • ” Kavcıoğlu kayıp 128 milyar dolara açıklama getirdi: ”TCMB şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaktadır”

” Kavcıoğlu kayıp 128 milyar dolara açıklama getirdi: ”TCMB şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaktadır”

ad826x90

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu muhalefetin uzun zamandır gündeminde olan kayıp 128 milyar dolara açıklama getirdi.

Döviz alım-satımlarının koordineli bir şekilde yapılabilmesi için 2017 Şubat’ta Hzine Müsteşarlığı ile protokol imzaladıklarını belirten Kavcıoğlu; hiçbir kuruluş, kesim ya da kişiye ayrıcalık tanınmamıştır dedi.

Kavcıoğlu açıklamasında: “Protokolle sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep dengesine ve likidite tesisine katkıda bulunuldu. Söz konusu döviz işlemleri, işlem platformları üzerinden o günkü piyasa koşulları ve fiyatları çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir kesime, banka veya firmaya ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Anılan platformlarda piyasa dinamiklerinden bağımsız, piyasa dışı fiyatlardan belirli taraflar seçilerek işlem yapılması mümkün değildir. Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında, ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değildir. TCMB, görev ve sorumluluk alanlarındaki bilgi ve verileri uluslararası standartlar dahilinde şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaktadır.”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Selçuk: “Engelli Hibe Desteği Başvurularında Yarın Son Gün”

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.