h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 495,59 %-0,30%
h Tam Altın 7.964,86 %0,15%
h Bitcoin 312379 %-6.0709
a

JOE BİDEN SOYKIRIM DEDİ

ad826x90

ABD Başkanı Joe Biden 1915 Ermeni olayları olarak dünyaya lanse edilen sözde soykırım için ‘Soykırım’ açıklamasını yaptı.

BİDEN, ‘SOYKIRIM’ DEDİ TÜRKİYE KÜPLERE BİNDİ

biden açıklamasında, “Her yıl bugün Ermeni soykırımında hayatını kaybedenleri hatırlıyor ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için kendimizi yeniden adıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ERMENİ GÖÇMENLER YILLAR BOYUNCA ABD’Yİ ZENGİNLEŞTİRDİ”

Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada Biden, “Meds Yeghern’in kurbanlarını onurlandırıyoruz böylece yaşananların dehşeti tarihte kaybolmasın. Hayatta kalanların çoğu ABD de dahil olmak üzere dünya genelinde yeni evler ve hayatlar bulmaya zorlandı. Ermeni halkı, güç ve dirençle hayatta kalarak kendini yeniden inşa etti. Ermeni göçmenler, on yıllar boyunca ABD’yi zenginleştirdi ancak atalarını kıyılarımıza getiren trajik tarihi asla unutmadılar. Hikayelerini onurlandırıyoruz, bunu suçlamak için değil, olanların asla tekrarlanmamasını sağlamak için yapıyoruz” dedi.

TÜRKİYE NE DEDİ?

Lütfi Elvan: Milletimizin şanlı tarihinde hiçbir zaman soykırım olmamıştır. Tarihi, yalanlarıyla lekelemeye çalışanlar hiçbir zaman gerçeğin peşinde olmadı. Konunun tarihçiler tarafından tartışılması, belgelerin açılması hiçbir zaman işlerine gelmedi.

ad826x90

Recep Akdağ: Erzurum’da Ermeni çetecilerinin gerçekleştirdiği zulmü bizzat yaşayan büyüklerimizden birinci ağızdan dinleyen ve bu zulmün tarihi delili olan toplu mezarları ziyaret eden biriyim. Biden’in siyasi fırsatçılığı yansıtan ve tarihi çarpıtan sözleri bizim nezdimizde hükümsüzdür!

Süleyman Soylu: ABD tarih bilmez. Çünkü tarihi yoktur. O nedenle başkanına söyletilen sözün de kıymet-i harbiyesi yoktur.

Devlet Bahçeli: Biden’in soykırım açıklaması hükümsüzdür, akılsızlık ve ahlaksızlıktır.

İletişim Başkanlığı: Soykırım, hukuki bir tanımdır. Uluslararası hukukun soykırım olarak tanımladığı olaylar arasında 1915 tehciri bulunmamaktadır. Hukuken “soykırım” olarak tanımlanmayan bir olay için siyaseten “soykırım” nitelendirmesi yapılamaz.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KKTC’DE YAS VAR

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.