h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 506,67 %-1,50%
h Tam Altın 8.117,81 %-1,20%
h Bitcoin 295346 %-0.6743
a
  • Birsen Haber
  • Gündem
  • İletişim Başkanı Altun, Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Balayeva ile görüştü

İletişim Başkanı Altun, Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Balayeva ile görüştü

ad826x90

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Aida Balayeva ile baş başa ve heyetler arası bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Türkiye ve Kazakistan ilişkilerinin yanı sıra kamu diplomasisi çalışmaları ile iki ülke arasındaki kültür, iletişim ve medya alanlarındaki iş birliğine dair konular ele alındı.

Fahrettin Altun, toplantıda yaptığı konuşmada, Kazakistan’ın 30’uncu bağımsızlık yıl dönümünü kutlayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk dünyası ve Kazakistan ile ilişkilere büyük önem verdiğini ifade etti.

Türk-Kazak ilişkilerinde Türk dünyası ülkeleri arasındaki dayanışma ruhunu gördüklerini dile getiren Altun, medya ve iletişim alanında iş birliğini geliştirerek ikili ilişkileri zenginleştireceklerini dile getirdi.

ad826x90

“Hem medya hem film ve dizi sektörleri hem de kamu diplomasisi alanlarında kritik iş birlikleri yapacağız.” diyen Altun, en kısa zamanda ortak bir çalışma grubu oluşturup somut adımlar atacaklarını söyledi.

Altun, Türkiye ile Azerbaycan arasında oluşturulan Ortak Medya Platformu’nun bütün Türk dünyası ülkelerini kapsayacak bir platforma dönüştürülebileceğini kaydetti.

İletişim Başkanı Altun, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile Kazakistan’ın Birinci Cumhurbaşkanı, Elbaşı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı Nursultan Nazarbayev’e selam ve saygılarını da iletti.

Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Aida Balayeva da görüşmelerin iki ülke ilişkilerine ivme kazandıracağına inandığını belirterek, özellikle medya alanındaki iş birliğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye ve Kazakistan ilişkilerinin geliştirilmesinin iki ülkenin ortak çıkarı olduğunu ve ortak çalışmalardan verimli sonuçlar alınabileceğini belirten Balayeva, ziyaretleri sırasında kendisine ve heyetine gösterilen misafirperverlik için İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a teşekkür etti.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MİLLETİ VE SEÇTİKLERİ YÖNETİMİ TEHDİT ETME CÜRETİNİ GÖSTERENLERE HADLERİNİ BİLDİRECEĞİZ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.