h Dolar 7,3190 %-0.59
h Euro 8,8497 %-0.59
h Bitcoin 365915 %3.15514
h Ethereum 11532.29 %2.08175
a

İÇİŞLERİ’NDEN 81 İLE GENELGE!

ad826x90
ad826x90

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 81 İl Valiliği ve Hudut Mülki İdare Amirliklerine, Bakan Süleyman Soylu imzalı genelge  gönderildi.  

Genelgede, Coronavirüs (Kovid-19) salgını, başta İtalya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde hızla yayılarak ciddi can kayıplarına ve salgının merkezinin Avrupa’ya doğru kaymasına sebep olduğu bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri kapsamında hastalığın hızla yayıldığı; Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda hakkında, aşağıdaki tedbirlerin alınması zorunlu hale geldiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığınca 81 İle gönderilen genelgede hudut kapılarında alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı: 

Bu kapsamda söz konusu ülkelerden Türkiye’ye yolcu girişleri tüm hudut kapılarından durduruldu.  

ad826x90

Alınan ülke vatandaşları ile son 14 gün içeresinde bu ülkelerde bulunan diğer 3. ülke vatandaşları 14 Mart saat 08.00’ den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.

Belirtilen ülkelerin vatandaşlarının Türkiye’den  çıkışlarında herhangi bir kısıtlama olmayacak.  

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkelere seyahatleri geçici olarak durduruldu.  

Alınan ülkeler ile ilgili olarak da daha önceki Çin, İran, Irak, Güney Kore ve İtalya uygulamalarında olduğu gibi Sağlık Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslar göre; muayene, kontrol, 14 günlük gözetim ve gerekli hallerde karantina işlemleri yapılacak. 

Ayrıca İçişleri Bakanlığı; illere gönderdiği genelge ile söz konusu tedbirlere ilişkin gerekli çalışmaların ivedilikle planlanması/uygulanması ve konunun ilgili birim amirleri, valiler ve kaymakamlar ile diğer sıralı/sorumlu amirler tarafından takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. 

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ISPARTA’DA 180 KİŞİLİK KAFİLE KARANTİNAYA ALINDI

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.