h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 504,12 %-0,50%
h Tam Altın 8.041,50 %-0,55%
h Bitcoin 342134 %13.79812
a

HDP SANDIĞINIZ GİBİ KOLAY LOKMA DEĞİLDİR!

ad826x90

Pervin Buldan: HDP öyle sandığınız gibi kolay bir lokma değildir. Boğazınızda kalır, düğümlenir ve tıkanırsınız! Kapatma davasıyla HDP’den koparabileceğiniz tek parça olsa olsa HDP’nin tabelası olabilir. Onu da alamazsınız çünkü tabelamızı bile size vermeyeceğiz!

HDP Genel Başkanı Pervin Buldan partisinin grup toplantısında Hdp’nin kolay lokma olmadığını ve iktidarın yandaşlarının çıkarlarını savunduğunu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshini yapan zihniyet bizi de kapatmaktan bahsediyor dedi.

Buldan konuşmasında: İktidar istikrardan, reformdan, şahlanıştan bahsediyor. İstikrarınız yandaşlarınız için vardır. Çifte maaş alan saray bürokratlarınız için, kamu garantili ihaleler verdiğiniz, yaptıkları yollar çöken yandaş müteahhitler için vardır.

Çok açık söylüyorum, kadına yönelik her erkek şiddetinde failin biri cinayeti işleyense, diğeri de İstanbul Sözleşmesini ortadan kaldıran zihniyettir. Bu kadın düşmanı iktidar, bundan sonra her kadın cinayetinin suç ortağıdır, faili ve sorumlusudur.

ad826x90

Demokratik uzlaşı, özgür bir siyaset ve evrensel hukukun çözümün ana hatlarını olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Diyalog ve müzakere bu hattın harcıdır. Bunun yolu da İmralı tecridinin kaldırılmasından ve diyalog kanallarının açılmasından geçmektedir.

HDP öyle sandığınız gibi kolay bir lokma değildir. Boğazınızda kalır, düğümlenir ve tıkanırsınız! Kapatma davasıyla HDP’den koparabileceğiniz tek parça olsa olsa HDP’nin tabelası olabilir. Onu da alamazsınız çünkü tabelamızı bile size vermeyeceğiz! açıklamalarını yaptı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AHMET İSVAN SERGİSİNE İLK ZİYARET KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.