h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 500,62 %0,28%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 423283 %-2.29858
a

HAYIRLI KANDİLLER

ad826x90

Güncel

26 February 2020 – 12:24:02

Müslümanlar Regaip Kandilini idrak ediyor. Peki Regaip Kandili ne demek, Regaip kelimesi ne anlama geliyor? Bu gece hangi dualar edilmeli, hangi ibadetler yapılmalı? Peygamber’in Regaip Kandili duası neydi? Regaip Kandili, lütuf, rahmet ve mağfiret gecesi demektir. Günahlarından arınmak isteyenler için dua ve ibadet edilecek önemli bir gecedir. Regaip Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecedir.

Müslüman alemi tarafından heyecanla beklenen Regaib Kandili,Perşembe gecesine denk geliyor. İslam aleminde kutsal kabul edilen3 aylarRecep, Şaban ve Ramazan ayları Regaip Kandili Regaib Gecesi ile karşılanıyor. Peki Ramazan ayının da ilk habercisiolanRegaip Kandili ne demek? Bu mübarek günle ilgili tüm detaylı haberimizde bulabilirsiniz. Ayrıca Regaip Kandili’nde yapılacak ibadetler, edilecek duaları da sizler için derledik.

ad826x90

REGAİP KANDİLİNİN ÖNEMİ

7 Şubat perşembe akşamıidrak edilecek Regaip Kandili pek çok ihsan demektir. Regaip kandili ihsan gecesidir ve fazileti de bundan gelir. Regaip Kandili üç ayların başlangıcıdır. Regaip Kandili doğrudan Kur’an-ı Kerim kaynaklı olmasa da dinî kültürde zamanla büyük kutlamalarla kutlanmaya başlanmış ve kendisine burada önemli bir yer edinmiştir. Klasik dinî kültürün yanı sıra tasavvuf geleneği ve kültüründe de bu kandil diğer kandiller gibi önemli bir yere sahiptir. Müslümanlar bu geceyi ibadet ve dualarla geçirirken, sevdiklerinin kandilini kutlar, dostlarını hatırlar, ziyaretler yapar.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HAYIRLI KANDİLLER

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.