h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 489,78 %0,15%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 468636 %1.13096
a

HAVALİMANLARINDA MASKE ŞARTI

ad826x90

Yeni yayınlanan genelgeye göre maske kullanmayan yolcular havalimanlarına alınmayacak, karşılama ve uğurlama için gelenlerin ise terminal binasına girişlerine müsaade edilmeyecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, koronavirüs ile mücadele kapsamında havalimanlarında uyulması gereken kurallar ile ilgili olarak ‘Havalimanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyon Genelgesi’ni, sosyal medya hesaplarından halkın bilgisine sundu.

Yayınlanan genelgeye göre; havalimanlarını kullanacak olan yolcular, sağlık otoritelerinin belirlemiş olduğu tedbirler ve maske gibi koruyucu donanımlarını yanlarında bulunduracaklar. Bu kurallara uymayan yolcular havalimanlarına giremeyecek. Havalimanına gelmek için özel toplu taşıma servislerini kullanan yolcular, sosyal mesafe kuralına göre oturma düzenine göre seyahat ederken maskesiz araçlara binemeyecekler. Toplu taşıma araçları sürekli gözetim altında olacak.

YOLCULARA SIKI TEDBİRLER UYGULANACAK

ad826x90

Yurt içi veya yurt dışından gelen ve giden yolcuların, terminale binasına girişlerinde  termal kamera veya temassız ısıölçerler ile ateşleri kontrol edilecek. Refakatçi zorunluluğu olan yolcuların refakatçilerinin dışında terminal binasına karşılama ve uğurlamaya gelen vatandaşların girişlerine müsaade edilmeyecek. Yolcular maske takarak terminal binasına girişte bulunabilecekler.

VİRÜS BÖLGESİNDEN GELECEK YOLCULARA ÖZEL ALAN

Genelgede koronavirüs nedeniyle riskli bölgelerden gelecek olan yolcular için de sağlık kurulunun belirlemiş olduğu tedbirlere ek olarak teması en aza indirmek için fiziki şartlar elverdiği durumlarda, diğer yolculardan farklı giriş ve çıkış noktaları kullanımı sağlanacak. Bu yolcuların termal kamera-ateş ölçümleri terminal girişinde kontrol edilecek. Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı olan yolcular, tıbbi maske takılarak havalimanı sağlık birimlerine sevk edilecek.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TÜRKİYE’DE KORONA 34 CAN ALDI

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.