h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 495,59 %-0,30%
h Tam Altın 7.964,86 %0,15%
h Bitcoin 309632 %-6.72866
a
  • Birsen Haber
  • Gündem
  • “GÜNLÜK HAYATI DAHA DA RAHATLATACAK ŞEKİLDE TEDBİRLERİ GEVŞETMEYİ PLANLIYORUZ”

“GÜNLÜK HAYATI DAHA DA RAHATLATACAK ŞEKİLDE TEDBİRLERİ GEVŞETMEYİ PLANLIYORUZ”

ad826x90

Parti teşkilatlarıyla bayramlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ve tam kapanma sonrası izlenecek yol haritası üzerine açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, “Milletimize söz verdiğimiz şekilde Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz” dedi.

”Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, amaçlarının dünyanın tamamıyla birlikte yaşanılan bu sıkıntılı süreci en az hasarla, en az kayıpla atlatabilmek olduğunu dile getirerek, “Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ad826x90

“PEK ÇOK GÖSTERGE, ÜLKEMİZİ AYDINLIK YARINLARIN BEKLEDİĞİNE İŞARET EDİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kadim tarih, medeniyet ve kültür bağları sebebiyle geniş bir coğrafyanın mesuliyetini üzerinde taşıyan büyük bir ülke olduğuna dikkati çekerek, “Orta Asya’dan Balkanlar’a, Türkistan’dan Kırım’a, Güney Asya’dan Kuzey Afrika’ya kadar ülkemizin merkezinde yer aldığı bu geniş coğrafyada yaşanan olumlu veya olumsuz her hadise bizi doğrudan ilgilendiriyor. Gönül dostlarımızın ve kardeşlerimizin sevinci sevincimiz, sıkıntısı sıkıntımız, hüznü de hüznümüzdür” dedi.

“MESCİD-İ AKSA’NIN MAHREMİYETİNE UZANAN ELLERE KARARLILIKLA KARŞI ÇIKIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası toplumun Filistin ve Kudüs’te yaşananlara duyarsızlığından üzüntü duyduğunu belirterek, “Siyasi kaygılarla, ideolojik saplantılarla, şu veya bu sinsi hesapla İsrail’in döktüğü kanlara, yaptığı saygısızlığa sessiz kalarak veya açıkça arka çıkarak ortak olanlar, bir gün sıranın kendilerine geleceğini bilmelidir. Eğer İsrail’in Filistin’de ve bilhassa Kudüs’te sergilediği saldırganlığı derhâl durdurmazsak, yarın herkes kendini bu vahşi zihniyetin hedefinde bulacaktır” açıklamasında bulundu.

“KUDÜS TÜM DÜNYADIR, ORADAKİ MÜSLÜMANLAR DA TÜM İNSANLIKTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatlarının ve vatandaşların Ramazan Bayramı’nı bir kez daha tebrik ederek, “Kudüs’te ve Filistin şehirlerinde tüm ümmetin ve insanlığın şerefini kurtarma mücadelesi veren her bir kardeşimi gönülden selamlıyor, kıyamlarının mübarek olmasını diliyorum. Rabbimden bizleri salgınla ve zulümle imtihan edilmediğimiz bayramlara eriştirmesini niyaz ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

FAHRETTİN KOCA AY SONUNU İŞARET ETTİ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.