h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 501,08 %0,37%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 407357 %-3.52174
a

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI

ad826x90

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamına önemli açıklamalarda buldu.

Cumhurbaşkanı açıklamalarında; Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü, ülkemizin tamamında 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağının 20 yaş altına da getirildiğini açıkladı.

Erdoğan; Yarından itibaren pazar yerleri gibi toplu yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi. açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında: ”Bu geceden itibaren ülkemizin 30 büyükşehiri ve Zonguldak’ı 15 gün süreyle araç giriş çıkışına kapatıyoruz” dedi.

ad826x90

Net ihracatçı konumda olmamız da ülkemize net avantaj sağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Aynı şekilde temel gıda maddelerinin neredeyse tamamında kendi kendimize yeterli olmamızın ötesinde net ihracatçı konumda olmamız da ülkemize net avantaj sağlıyor. Türkiye bu krize en hazırlıklı ülkelerden biridir. Tek yapmamız gereken birliğimize, beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak salgın tehdidi geçene kadar kurallara harfiyen uymaktır. Bilim Kurulumuz hastalığın dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimini an be an tahlil ediyor. Buna göre alınması gereken tedbirler de Bilim Kurulumuzu tarafından belirlenerek tavsiye olarak hükümetimize iletiliyor” ifadelerini kullandı.

Batı yetersiz kaldı.

Erdoğan: ”Batı tedbirler ve tedavi konusunda çok yetersiz kaldı. vaka teşhisi ve tedavi hususunda Türkiye olarak hemen müdahalede bulunduk, salgınla mücadele için gereken araçları kendimizin üretiyor olması bizi dışa bağımlılıktan kurtarıyor” dedi.

Erdoğan: ”Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Hastalığın görülmesinin ardından da ülke genelinde vaka tespitini ve tedavisini çok başarılı şekilde yürüttü. Ülkemiz toplamda 20 bin 921 hasta, 425 ölüm 484 taburcu sayısı ile nüfus ve salgın tehdidi bakımından mukayese edilebileceğimiz ülkeler tarafından daha iyi yerdedir. Kapsayıcı genel sağlık sigortamızın, yaygın ve modern hastane ağımızın, yetişmiş ve yeterli sayıda sağlık personelimizin önemi bu süreçte çok daha iyi ortaya çıkmıştır” açıklamasını da ekledi.

Milletime güveniyorum.

Erdoğan; İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır. Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz. açıklamalarıyla konuşmasına son verdi.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI ARTIYOR

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.