h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 506,67 %-1,50%
h Tam Altın 8.117,81 %-1,20%
h Bitcoin 300961 %-2.65606
a

ÇAMLICA KULESİ AÇILDI

ad826x90

Televizyon ve radyo medya kuruluşları ile haberleşme operatörlerine hizmet sağlayacak Çamlı Kulesi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Herkesin bildiği Çamlıca Tepesi’nde bulunan vericiler ve antenler kaldırılmış, yerine tek bir istasyon olarak hizmet verecek olan Çamlıca Kulesi inşası başlamıştı. Sona gelinen projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla bugün açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Erdoğan; Büyük Çamlıca Camii’nin kıble tarafındaki görüntü kirliliğinin ve işgalin Çamlıca Kulesi ile giderildiğini aktardı. “İletişim ve yayıncılık faaliyetlerinde tek verici tesisi modeline geçtiğimiz bu kule sayesinde Çamlıca görüntü kirliliğine son verdi” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı modeli şartların müsait olduğu yerlerden başlayarak ülke genelinde yaygınlaştırmayı planladıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan lisans alan PTT bünyesindeki verici tesis ve işletim şirketinin kısa sürede bu toparlanmayı ayrıca gerçekleştireceğine inandığını dile getirerek, Çanakkale’de de benzer bir eserin inşa edilmiş olmasının önemli bir adım olduğunu kaydetti.

ad826x90

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın en stratejik pek çok güzelliği bir arada barındıran coğrafyada kurulan bir ülke olduğuna dikkati çekerek,  İstanbul’un da tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de dikkatleri üzerinde topladığını söyledi.

İstanbul’un bu güzel coğrafyanın adeta kalbi durumunda bulunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu ve Trakya’daki tüm yerleşim yerlerinin, buralarda yaşayanların İstanbul’la mutlaka irtibatlı olduğunu kaydetti.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YOUTUBE TÜM VİDEOLARA REKLAM KOYACAK

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.