h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 506,67 %-1,50%
h Tam Altın 8.117,81 %-1,20%
h Bitcoin 293382 %-1.10357
a
  • Birsen Haber
  • Gündem
  • BİR TAKIM İNSANLARA SORUŞTURMA BİLE AÇILMAZKEN GARİBANLAR AĞIR HÜKÜM GİYİYOR DEDİ, SİİRT’E SÜRÜLDÜ

BİR TAKIM İNSANLARA SORUŞTURMA BİLE AÇILMAZKEN GARİBANLAR AĞIR HÜKÜM GİYİYOR DEDİ, SİİRT’E SÜRÜLDÜ

ad826x90

Alanya Adliyesi’nde geçen Çarşamba günü gerçekleştirilen uyuşturucu davasında sanığın çok yüksek ceza aldığını iddia eden ve verilen karara muhalif kalan Hakim Ali Dursun Turan karşı oy yazısında; “Mafya ile dans eden siyasilerin yakınları daha az ceza alıyor” dedi. Turan ertesi gün adli yargı kararnamesi ile Siirt’e atandı.

Alanya Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bir uyuşturucu davasında, sanığa verilen cezaya muhalif kalan hakim Ali Dursun Turan, karşı oy yazısında, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Hakim Turan, verilen cezayı adaletli bulmamasının nedenini, “mafya liderleri ile dans eden bir takım siyasilerin yakınlarının adının uyuşturucu iddialarına karışmasına rağmen haklarında soruşturma dahi açılmaması, buna karşılık daha az suç işleyen sanıklara daha ağır cezalar verilmesi” olarak ifade etti. Turan, bunun adalet anlayışıyla bağdaşmadığını dile getirdi.

Bir gün sonra tayini çıktı

ad826x90

Karar, 26 Mayıs günü alındı. Turan, bir gün sonra açıklanan adli yargı kararnamesinde, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun kararıyla, Alanya’dan Siirt’e tayin edildi.

CHP’li Vekil Başarır’dan tepki geldi

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Ali Mahir Başarır, “Bir hakimin, adı uyuşturucu ticareti ile anılan ve mafya liderleri ile dans eden siyasilere dokunulmayıp, olayda daha az suçu olan kişilere ağır cezaların verildiğini bir karşı oy yazısıyla verilen karara şerh düşmesi, başka bir deyişle adaletin yeteri kadar tecelli etmediğini belirtmesi; ülkemizdeki hukuk sisteminin zamana, mekana, kişilere göre farklılık gösterdiğinin önemli bir göstergesidir” dedi.

Mahir Başarır sosyal medya hesabından mahkeme evrakını da paylaşarak; Bunu bir hakim söylerken, savcılar susuyor! notunu düştü.

Başarır:

Alanya’da bir hakim; Adaletsizliği anlattığı karşı oy gerekçesinde; ‘Mafya liderleri ile ilişki içerisinde olan siyasilerin yakınlarının adı uyuşturucu ile anılıyor, soruşturma açılmıyor, garibanlara ise ağır cezalar yazılıyor’ dedi. Bunu bir hakim söylerken, savcılar susuyor!

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SOYLU DEDİ, AĞAR İSTİFA ETTİ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.