h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 501,08 %0,37%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 402382 %-5.04488
a
  • Birsen Haber
  • dini
  • BİR ÇOCUK DÜŞÜNÜN YA DA UYUYUN SICAK DÖŞEĞİNİZDE!

BİR ÇOCUK DÜŞÜNÜN YA DA UYUYUN SICAK DÖŞEĞİNİZDE!

ad826x90

İstanbul Esenyurt’ta bir çocuk, yaşı küçük ama yükü büyük. Yorulmuş uyuyakalmış ama evinde, sıcak yuvasında değil; çöp konteynerlerinin dibinde. Yanında kağıt topladığı torbası – arabası var ama torba da dolarsa eğer o çocuk gibi 4 kişi ancak götürür onu. İnsanların vicdanına sesleniyorum bilgisayar başından. Tüm insanlığın suçu olduğunu hatırlayın bu durumun.

Henüz 12 – 13 yaşlarında var ya da yok bilinmez. Belki daha büyük belki daha küçük. ama kesin olan bir şey var o da henüz çocuk olması. Uyuyordu çöplerin yanında, demek ki çok yorgun düşmüştü belki de hayat yormuştu bilinmez. Kıyamadım uyandırmaya o büyük çocuğu. Hava biraz sıcak ama rüzgarlı ben ceketle ancak kendimi koruyorum rüzgardan. O masumun uyuduğu yer de tenha değil. Önü plaza, yanı Kaymakamlık, arkası Belediye Binası. Ama kimsenin umurunda değil o yorgunluk, o tatlı uyku.

Siz, sıcak yatağınızdan kalkmaya üşeniyorsunuz, biz oruç tutuyoruz diye günün çoğunu uykuyla geçiriyoruz. o tatlı uykuyla. Bize tatlı gelen, keyif için yaptığımız şeyler o ve onun gibi çocuklar için zaruret olabilir. Devlet, hükümet, vekiller… Daha doğrusu insan olan herkesin sorumluluğundadır çocuklar. Her ülkenin tüm insanlığın sorumluluğu altında olmalıdır gençler, çocuklar, yaşı küçük ama yükü büyük olanlar. Geleceğinizi tehlikeye atmak istemezsiniz evet ama unutmamanızı tavsiye ediyorum ki onlar da sizin geleceğinizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Hatta geleceğinizin mihenk taşları diyebilirim bu çocuklar için. Çocuk istismarı, çocuk tecavüzü, çocukların zorla ya da mecburiyetten çalışmak zorunda olması… Bunlar bir ülkenin felaketini hazırlayan en önemli unsurlardır. Belki annesi babası çalışamıyor o çocukların, belki bu yüzden çalışmak zorunda kalıyorlar. kim bilir ne derdi var bu çocukların…. GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM AYDINLIK BİR DÜNYA, AYDINLIK BİR YARIN, AYDINLIK BİR GELECEK, AYDINLIK BİR TÜRKİYE İSTİYOR İSEK EĞER.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“OKULLAR İÇİN HER TARİHE HAZIRLIĞIMIZ TAMAM”

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.