h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 499,60 %0,07%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 417858 %-2.99523
a
  • Birsen Haber
  • Haber
  • BEYLİKDÜZÜ’NDE İNCELEMELERDE BULUNAN İMAMOĞLU: “BÜTÜN İSTANBUL EVİMİZ”

BEYLİKDÜZÜ’NDE İNCELEMELERDE BULUNAN İMAMOĞLU: “BÜTÜN İSTANBUL EVİMİZ”

ad826x90

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin öğlene kadar olan bölümünü Beylikdüzü’ne ayırdı. 39 ilçeye iş birliği yapmak konusunda kararlı olduklarını vurgulayan İmamoğlu, “Beylikdüzü Belediye Başkanı’mızı tebrik ettiğim ziyaretten sonraki ilk belediye ziyaretim. Bazıları, ‘Beylikdüzü’ne çok gidiyor’ diyor. Evim burada kardeşim. Evime gelmeyim mi yani? Onun dışında ilk ziyaretim. Sahayı gezeceğiz. Bakalım, benim ekip arkadaşlarım ve belediye başkanımız evimize ne kadar ilgi göstermişler, merak ediyorum. Tabii artık bütün İstanbul evimiz. Her yere aynı ilgiyi gösteriyoruz” dedi.

“YAŞAM VADİSİ’NİN İNSANLARA HUZUR KATTIĞINI GÖRDÜK”
Beylikdüzü’nün kendi yaşam olduğunu belirten İmamoğlu, “Tabir-i caizse 30 yıl bitti burada. İstanbul’u, burayla beraber hissetmeyi ve anlamayı, bazen çözüm oluştururken buradaki yeni adımların, yanlış adımların neye mal olduğu, doğru olanın neye gittiğini görmek benim için muazzam bir deneyim. Çeyrek yüzyılı aşan bir deneyim. İş yaşamım, siyaset ve belediyecilikle ilgili dönemlerim burada çok değerli yer etti. Şu anda içinde olduğumuz Yaşam Vadisi, aslında bir şehrin nasıl bir yaşam alanıyla değiştiğini, sosyal alanla, yeşil alanla var olduğunu gösterebilen çok değerli bir nokta. Milyon metreyi aşan, hatta 1 milyon 200 bin metrekareyi bulan bir alandan bahsediyoruz. İlk bölümünün insanlara nasıl bir mutluluk, derinlik ve huzur kattığını gördük” dedi.

“DÜNÜN TAM TERSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Yeşil alanın siyaset üstü bir konu olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Siyasi görüşü ne? Yaşamı nasıl? Hangi ırktan? Orada, yurt dışından gelen konukların da bize mutlulukla sarıldığını yaşamış bir belediye başkanıyım ya da yıllarını buruya vermiş. O bakımdan, burayı nihayetlendirmek istiyoruz belediye başkanımızla koordineli. İSKİ, tam göbeğinde. Artı, Park Bahçeler Daire Başkanlığı olsun, diğer ünitelerimiz olsun, çok kıymetli bir çalışmanın içerisindeyiz. Bu, sahile kadar erişecek. Tabii buranın başka yönleri de var. Özellikle, Beylikdüzü’nde deneyimlediğim bir husus daha var: Bir büyükşehir belediyesinin, bir ilçe belediyesinin yapmak istediği bazı işlere engel olmak gibi bir misyonla hareket ettiğinde nelere engel oldu? Neler oldu? Ne yaptı? Kim mutlu çıktı oradan? Anlamış da değilim; ama bugün onun tam tersini yapmaya çalışıyoruz.”

“39 İLÇEYLE İŞ BİRLİĞİ YAPMA KONUSUNDA KARARLIYIZ”
39 ilçeye iş birliği yapmak konusunda kararlı olduklarına dikkat çeken İmamoğlu, “Bizi, Beylikdüzü halkını çok mutsuz kılan, engellenmiş birkaç işin hangi durumda olduğunu, yürüdüğünü inceleyeceğiz.  Özellikle Atatürk Bulvarı bir başlangıç. Yakuplu’da yapılan işler. Gürpınar’da aynı keza. Başkanımızla onları gezeceğiz. Beylikdüzü’nün bu değerli izleri ve yaşanmışlıkları, aslında bizim İstanbul politikalarımızın gerçekten tabanını oluşturuyor. Bu manada çok keyifli, benim için anlamlı bir gezi yapıyorum. Bu arada Beylikdüzü Belediye Başkanı’mızı tebrik ettiğim ziyaretten sonraki ilk belediye ziyaretim. Bazıları, ‘Beylikdüzü’ne çok gidiyor’ diyor. Evim burada kardeşim. Evime gelmeyim mi yani? Onun dışında ilk ziyaretim. Sahayı gezeceğiz. Bakalım, benim ekip arkadaşlarım ve belediye başkanımız evimize ne kadar ilgi göstermişler, merak ediyorum. Tabii artık bütün İstanbul evimiz.  Her yere aynı ilgiyi gösteriyoruz, esprisi bir yana. Çok keyifli bir şantiyedeyiz. Umarım, İstanbul’un her yeri böyle milyon metrekareler, yeşil alana dönüşsün” diye konuştu.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YKS TERCİH TARİHİ BELLİ OLDU

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.