h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 500,62 %0,28%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 423283 %-2.29858
a

BAŞKAN BOZKURT: ESENYURT UMUTLA ANILAN BİR İLÇE OLDU

ad826x90

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Yıldız TV’de Turan Ateş ile “Gündemde Bugün” programının canlı yayın konuğu oldu. Spor, sanat, sağlık, istihdam ve sosyal projelerin konuşulduğu programda Başkan Bozkurt, göreve geldiği günden bu yana Esenyurtla ilgili yaptığı çalışmaları anlatarak, vatandaşın merak ettiği soruları yanıtladı. Esenyurt’un geleceğine ilişkin planlarından bahseden Başkan Bozkurt, “Artık Esenyurt tiyatroyla, müzikle, el sanatlarıyla, barışla, kardeşlikle, umutla anılan bir ilçe haline geldi” dedi.

“FİNANSAL DİSİPLİNİ SAĞLADIK”

Esenyurt’un, Türkiye’nin gayri safi milli hasılasının yüzde 6’sını üretecek bir sanayiye sahip olduğunu söyleyen Başkan Bozkurt, “Burada önemli olan kaç kişinin yaşadığı değil kentin nasıl planlandığı ve yönlendirildiği. Maalesef bu insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlama yapılmamış. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Esenyurt’un sorunlarını tasnif ettik. Zaten ben burada yaşayan bir vatandaş olarak Esenyurt’un sorunlarını biliyordum. Bu sorunlara dair 5 yıllık stratejik plan hazırladık. En çok ihtiyacımız olan şey finansal disiplindi bunu sağladık” diye konuştu.

“150 BİN ÇOCUĞUMUZUN HAYATINA DOKUNUYORUZ”

ad826x90

Esenyurt’ta 150 bin gence spor hizmeti vererek gençleri spora teşvik ettiklerini ifade eden Başkan Bozkurt şöyle devam etti, “150 bin çocuğumuzun hayatına dokunuyoruz. 2 bin 800 gencimizi üniversiteye hazırlıyoruz. Kütüphanelerimiz çocuklarımızın hizmetinde. Onlara ikramlarda da bulunuyoruz. Burada insanların hayatında umut olmak istiyoruz. Onları yaşama bağlamak ve tekrar mücadele ettirmek istiyoruz. Bizim yıllardır unuttuğumuz hatırlamamız gereken bir şey var tekrar üretmek, çalışmak ve hakça paylaşmayı ve adaletli bir sistem içinde herkesin kendini ifade ettiği bir sistem oluşturmaya çalışmak.”

“ENGELLİLER İÇİN BİRÇOK PROJEMİZ VAR”

Esenyurt’ta yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri için proje geliştirdiklerini belirten Başkan Bozkurt, “Engelli ailelerin rahatlaması için Engelli Misafirhanesi projemiz var. Bir ya da birkaç günlük misafir edilecek. Engellilerin ve ailelerin hayat tutunmalarını kolaylaştırmak açısından bu tür projelerimiz var. Mesela sokaklarımız yeni baştan yenileniyor, engellilerin ve ailelerin iş edinmesi içim özel destek veriyoruz. Önemli olan insanları üretime katmak bunu başarabilirsek sorunlarımız ortadan kalkacak. Otizmle ilgili çalışmalarımız var. Engelli bireylerin evden çıkıp hayata katılmaları için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BİRSEN HABER’DEN AK PARTİ AVCILAR KADIN KOLLARI BAŞKANI SEDA ADA TİRYAKİ’YE ZİYARET

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.