h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) 501,08 %0,37%
h Tam Altın 7.515,81 %0,00%
h Bitcoin 408558 %-3.81675
a

Esnaf ve sanatkarların kredilerine yapılandırmalar başlıyor

ad826x90

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarların kredi yapılandırmaları üzerine açıklamalarda bulundu. Pekcan, ekonomik ve sosyal hayatın “temel direklerinden” esnaf ve sanatkarlara yönelik önemli aşamalarda olduklarını kaydetti.

Esnaf ve sanatkarın taleplerini, önerilerini aldıklarını vurgulayan Pekcan, sorunları çözmek için canla başla çalıştıklarını, taleplerinin takipçisi olduklarını belirtti.

Yazılı açıklamada bulunan Pekcan,”Esnaf ve sanatkarlarımızın Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerden takipte olanları yapılandırıyoruz” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs pandemisinin olumsuz etkilerinden ticaret erbabını korumak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin açıklandığını hatırlatan Pekcan, bu çerçevede kamu kurum ve kuruluşlarınca çeşitli tedbirlerin alındığı ve birçok desteğin yürürlüğe konulduğunu ifade etti.

ad826x90

Takibe düşen kredilere yapılandırma

Corona virüsü itibariyle, salgının Türkiye’de çıktığı ilk günden bu yana dikkatle incelendiğine, esnaf ve sanatkarların talep ile önerilerinin Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda diğer kurum ve kuruluşlarla da paylaşılarak, gelişmelerin yakından takip edildiğine değinen Pekcan, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu süreçte Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortaklarında da takibe düşen kooperatif kredileri için yapılandırma imkanı getirilmesine yönelik de bir beklenti oluşmuştur. Bu durum karşısında TESKOMB tarafından kooperatif takibine intikal etmiş borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik Bakanlığımız görüşü alınarak bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışma sonucu esnaf ve sanatkarlarımızın Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerden takipte olanları yapılandırıyoruz.”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

RUSYA AYASOFYA’YA SAYGI DUYMAK GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİ

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.