h Dolar 7,5345 %0.28
h Euro 8,9837 %0.28
h Bitcoin 370191 %0.49903
h Ethereum 12540.16 %8.49123
a

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ad826x90
ad826x90

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan uzaktan eğitim kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınına konuk olan Bakan Selçuk,uzaktan eğitim ile alınan konuların sınava dahil olmayacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavların ertelemesiyle ilgili sorulan soruya, “Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Uzaktan eğitim konuları sınavlara dahil değil.

Bakan Selçuk: “Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak.Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak. Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak. Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA’da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz.20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak.”

ad826x90

Meslek liselerinde maske üretiyoruz.

“Her türlü senaryo ile ilgili çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var. Hayat devam ediyor, sükunet içinde, tedbirlerimiz alarak gereğini yaptığımız kanaatindeyim. Her hafta etkinlik önerileri yayımlıyoruz. Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak. Meslek liselerinde maske üretimine başladık. Maskeleri piyasaya göre çok ucuza üretiyoruz. Öğretmen atamalarıyla ilgili bir takvim açıklanacak. ”

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CUMHURBAŞKANI 21 MADDELİK PAKETİ AÇIKLADI

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.